Czy wiara kłóci się z dostatkiem

Styczeń 8, 2010 at 12:38 am Dodaj komentarz

Tak korci mnie, aby pisać w tym blogu o różnych ważnych (z mojego punktu widzenia) rzeczach, że aż muszę się hamować. Pisać powinienem bowiem w moich innych blogach, dzięki którym mam za co jeść 🙂 a tutaj – raczej od święta!

Ok, ale zanim się położę spać jeszcze jedna myśl – pytanie: Czy wiara w Boga stoi w sprzeczności z pomnażaniem swojego majątku? Niektórzy powiedzą, że tak, inni – że nie, chociaż w głębi duszy (tj. w pokładach swojej podświadomości) uważają inaczej. Jak to więc z tym jest?

Kiedyś, mieszkając w internacie (chyba ze sto lat temu), „miałem” przesympatyczną Panią, która po prostu sprzątała mój pokój. Rozmawialiśmy przy okazji na różne tematy, tym bardziej, że mieliśmy ze sobą więcej wspólnego, niż to na pierwszy rzut oka było widać. Ona była bardzo uczciwą, rzetelną, odpowiedzialną i pracowitą kobietą. Była też bardzo religijna.

Pewnego dnia zwierzyła mi się ze swoich kłopotów finansowych. Ja jej poradziłem, aby poprosiła Boga o pieniądze. Wyjaśniłem jej, że Bóg chce tego, aby ona była szczęśliwa i nie zadręczała się brakiem pieniędzy, aby swoją postawą dawała przykład, że on – Bóg jest hojny dla swych dzieci.

Minęło kilka dni. Nagle usłyszałem pukanie do drzwi internatowego pokoju, a za nimi stała „moja” Pani z uśmiechniętą twarzą. Okazało się, że nagle niespodziewanie otrzymała nagrodę od swojego pracodawcy! Miło było ujrzeć ją szczęśliwą 🙂

Zaczęła mi następnie opowiadać, że po poprzedniej rozmowie ze mną, nie chciała prosić Boga o finansowe wsparcie, gdyż to wydawało się jej niezgodne z zasadami jej wiary (jak można bowiem prosić o pieniądze, skoro cały kościół mówi o wyższości ubóstwa nad dostatkiem). Jednak ona była przyparta do muru i musiała skądś tą pomoc otrzymać. W przypływie uczucia beznadziejnej sytuacji po krótkim czasie postanowiła wprost POPROSIĆ Boga o pieniądze…

I co? I otrzymała to, o co poprosiła! (znacie to „skądś”, prawda?)

Zobaczcie jednak, jak głęboko tkwi w nas przekonanie, że cnotą jest bieda a występkiem bogactwo. Jak bardzo mamy zaszczepione w świadomości dogmaty, że nie powinniśmy prosić o pieniądze. To jest w nas tak głęboko, że nawet większość osób – przekonanych o swoim prawie do posiadania majątku – jest sabotowana przez samych siebie, co skutkuje psychiczną blokadą i niemożliwością podjęcia działania zmierzającego do pomnożenia swojego kapitału.

Szukając odpowiedzi na swoje wątpliwości sięgnąłem do Pisma Świętego, a dokładnie do Starego Testamentu. I co tam odnalazłem? Ano to, że Bóg wielokrotnie wynagradzał swoje dzieci właśnie majątkiem! Przykład? Król David, jego następca Król Salomon, a wcześniej Józef obdarowywany hojnie w Egipcie. Każdy z nich miał majątek  przekraczający nasze XXI-no wieczne wyobrażenia! Dlaczego? Ponieważ wypełniali wolę Pana. Ale tą wolą nie było „żyj w biedzie”. Tą wolą było: „żyj zgodnie z moimi przykazaniami„.

Bóg chce, abym samym sobą dawał przykład, że jeżeli jestem Jemu wierny, to mam to, o co go poproszę (chyba, że nie jest to dla mojego dobra). Że mam wspaniałe rodzinne życie, ale również i okazały dom, szybki samochód, i spory zasób na koncie! Bóg zdaje sobie sprawę z tego, że na Tym świecie są to rzeczy ważne i potrzebne i nam je daje, jeżeli tylko go o to poprosimy!

Proście, a będzie Wam dane – mówił Jezus. On też o tym wiedział i mówił wprost…

Nie bój się! Bóg chce abyś go prosił, bo to jest również dla niego dowód nie tylko na to, że w niego wierzysz, ale też, że mu ufasz!!!

Żyjcie wiecznie!

Rafał

PS.: Ktoś może i tak czuć opór przed poproszeniem Boga o piękny samochód. Ale ja mam pytanie… Czy piękny samochód nie jest piękny po to, aby wychwalać imię Boga? Przecież w jego tworzeniu brało udział wiele utalentowanych osób, poczynając od projektantów, a skończywszy na lakiernikach. Osób, które swoje boskie talenty realizują właśnie w pasji tworzenia samochodów! Bóg byłby smutny widząc ich nie wypełniających swojej misji, którą on im nadał przed ich przyjściem na świat…

Reklamy

Entry filed under: Uncategorized. Tags: , , .

What you give is what you get Raje podatkowe a moralność

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Bądź moim gościem na PodwójneOpodatkowanie.pl

PodwójneOpodatkowanie.pl

Ostatnie Video


%d blogerów lubi to: